Kalendář událostí

čtvrtek

19

září

Degustace • Hradec Králové

St. Zehetbauer, Burgenland

Oblast Leithaberg má zcela výjimečné podmínky pro pěstování vína – podloží je tvořené mořským vápencem, má dostatek slunečního svitu, noci jsou chladné díky blízkému jezeru a zalesněné svahy pohoří Leitha. Takovou kombinaci nikde jinde na světě nenajdete a díky tomu jsou zdejší vína plná a přitom svěží, mají autentickou chuť a výrazný minerální charakter. Stefan Zehetbauer vede rodinné vinařství v desáté generaci, což přináší výhodu obrovských zkušeností získaných díky práci předchozích generací.

sobota

28

září

Festival • Hradec Králové

Hradecký koštýř

Tento rok bude mít poprvé Vinoteria svůj stánek na Hradeckém koštýři, který tradičně probíhá v Městské hudební síni a přilehlých severních terasách a Žižkových sadech.

čtvrtek

03

říjen

Degustace • Hradec Králové

To nejlepší z Mosely

Moselská vína patří k nejlepším bílým vínům na světě díky své výjimečné chuti a schopnosti dlouhodobého zrání. Po roce opět ochutnáme moselská vína ze tří vybraných vinařství – Reichsgraf von Kesselstatt s historií přes 650 let, Nik Weis St. Urbans-Hof, který se stal živou ikonou Mosely a rodinného vinařství Weingut Herbert Steffes. Na degustačním lístku budou vína pokrývající širokou škálu chutí moselských rieslingů – suchý, polosuchý a polosladký.

pátek

11

říjen

Food & Wine • Hradec Králové

Španělský večer v Miele Center Vlášek

Temperamentní hudba, pálivá jídla, skvělá červená vína a dobrá zábava. Takhle si všichni představujeme večer někde ve Španělsku a právě takovou atmosféru vytvoříme při dalším tradičním večeru s dobrý jídlem a pitím.

čtvrtek

17

říjen

Degustace • Hradec Králové

Weingut Kornell, Alto Adige

Florian Brigl zdědil vinařství po svém dědečkovi, který ho získal v roce 1927. Florian se obklopil týmem mladých lidí, kteří sdílí jeho vášeň pro víno a vinařství pro ně není pouhým zdrojem obživy. Úcta k přírodě, smysl pro zodpovědnost a zároveň důraz na inovace charakterizují práci Floriana a jeho týmu. Vinařství Kornell, které má úctyhodnou tradici více jak 700 let, tak dodali nové impulzy. Díky tomu je Weingut Kornell nazýváno mladé „staré“ vinařství a je jednou z vycházejících hvězd Jižního Tyrolska.

čtvrtek

31

říjen

Degustace • Hradec Králové

La Rioja Alta, Rioja

Pokud má podle renomovaného magazínu Decanter nějaké vinařství čtvrté nejlepší víno loňského roku, máte jistotu, že se jedná o světovou extratřídu. Premiérová degustace vín z vinařství La Rioja Alta od kterého Vinoteria získala exkluzívní zastoupení pro ČR.

Chcete dostávat pozvánky na chystané akce?

Registrujte se na webu a do emailu Vám budou chodit pozvánky na naše degustace a akce s dobrým jídlem a vínem.

Potřebujete více informací o degustacích, než se přihlásíte?

Chcete mít degustaci jenom pro sebe, případně své přátele, kolegy atd.?

Proběhlo

2019

2018

2017

2016

Košík

loader