Weingut Nothnagl

Rodinné vinařství v srdci Wachau

 • Steinporz Riesling Federspiel 2023 (Weingut Nothnagl)
  Novinka
  92 bodů
  Falstaff
 • Kalkofen Riesling Federspiel 2023 (Weingut Nothnagl)
  Novinka
  91 bodů
  Falstaff
 • Steinporz Grüner Veltliner Federspiel 2023 (Weingut Nothnagl)
  Novinka
  92 bodů
  Falstaff
 • Burgberg Grüner Veltliner Federspiel 2023 (Weingut Nothnagl)
  Novinka
  91 bodů
  Falstaff
 • Rodinné vinařství Nothnagl sídlí v usedlosti “Rondellenhof” v malebné obci Spitz an der Donau již od roku 1872. V současnosti vinařství řídí Anton Nothnagl junior, který v rodinném podniku začal pracoval už po absolvování školy pro vinaře Wein- und Obstbauschule v Kremsu a celé vedení pak převzal v roce 1997.

  Vinice se nacházejí v nejlepších polohách Spitzu v samotném srdci Wachau na rozloze deseti hektarů. Na vinicích Setzberg, Steinporz, Burgberg, Hartberg a Pluris se pěstují odrůdy Grüner Veltliner (Veltlínské zelené), Riesling (ryzlink rýnský), Gelber Muscateller, Chardonnay a Sauvignon Blanc. Ve sklepě pak vinařství ideálně kombinuje staré tradice a moderní technologie, které dávají vzniknout skvělým vínům. Vinařství Nothnagl charakterizují šťavnatá, velmi dobře pitelná vína Federspiel, vlajkovou lodí jsou elegantní a ovocné Smaragdy.

  V roce 2005 provedl Anton Nothnagl redesign vinných etiket, aby zdůraznil novou filozofii kvality. Od té doby lze nalézt vína s velkým “N” v mnoha renomovaných rakouských restauracích. Všechna vína jsou k dispozici se šroubovacím uzávěrem, který podle Nothnaglů nejlépe zachová kvalitu vína.

  Košík

  Top