Weingut Kornell

Mladé ``staré`` vinařství z Alto Adige

Kraj plný kontrastů

Alto Adige je krajem protikladů, kde se o místo na slunci dělí palmy s jehličnany a středomořský jižní vítr, nazývaný Ora, se tady setkává se suchými větry ze severu. Ale právě to dělá z Alto Adige úžasné místo pro pěstování vína, což je fakt známý už více jak 2000 let. Písečné jílovité půdy s obsahem zvětralých porfyrických hornin a prudce se svažující vinice dobře zachycují sluneční paprsky přes den a naopak v noci hrozny profitují z chladných nocí. Tato unikátní kombinace přírodních podmínek je pak hlavním příčinou mimořádné kvality a nezaměnitelného charakteru zdejších vín.

Vinařství Kornell

Florian Brigl zdědil vinařství po svém dědečkovi, který ho získal v roce 1927. Florian se obklopil týmem mladých lidí, kteří sdílí jeho vášeň pro víno a vinařství pro ně není pouhým zdrojem obživy. Úcta k přírodě, smysl pro zodpovědnost a zároveň důraz na inovace charakterizují práci Floriana a jeho týmu. Vinařství Kornell, které má úctyhodnou tradici více jak 700 let, tak dodali nové impulzy. Díky tomu je Weingut Kornell opravdu mladé „staré“ vinařství.

Srdcem vinařství jsou staré rodinné vinice v obcích Settequerce, Gries a v Appiano Monte. Tady se rodí zdravé hrozny, používané pro výrobu jak bílých tak červených vín. Réva zde roste v nadmořské výšce od 270 až do 550 metrů. Společně s jižní a jiho-západní orientací vinic a více než 2 100 hodinami slunečního svitu za rok a naopak chladnými nocemi jsou tak vytvořené optimální podmínky pro produkci plně zralých hroznů.

Florianova vína

Ve Weingut Kornell vyrábí jak bílá tak červená vína – z bílých to jsou odrůdy Pinot Bianco, Sauvignon Blanc a Gewürztraminer, zatímco červená vína zastupují odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Lagrein. Výsledná vína mají díky unikátní poloze oblasti a práci Floriana a jeho týmu nezaměnitelný středomořský říz, jedinečné kouzlo a lokální charakter.

Košík

Top