Riesling a vepřové

Skleničku vína si s vepřovým spojí asi málokdo, nicméně třeba v Alsasku si zase nedovedou bez rieslingu představit místní specialitu choucroute (šukrut) – zelí, vepřové, klobásy a vařené brambory. Právě takovou kombinaci můžete ochutnat během večera s dobrým jídlem a pitím v Restauraci U Motlů.

Menu je sestaveno z typických alsaských specialit. Po pozornosti šéfkuchaře následuje Presskopf, což je želé vzniklé vařením vepřového a zeleniny ve víně, trochu připomíná naši tlačenku. Následuje cibulová polévka s toastem, na kterém je zapečený tradiční alsaský sýr Munster. Hlavní chod je šukrut, domácí zelí s vařenými bramborami, na kterých se podává pečená vepřová kotleta, uzené a klobása. Jako dezert bude klasický štrůdl s vanilkovou omáčkou.

Víno bude z oblastí, kde jsou rieslingy nejlepší – z Mosely a Wachau, z každé oblasti od dvou vinařů, všechna vína jsou hodnocena jako mimořádná.

Menu

Pozornost šéfkuchaře
Wachauer Terrassen Riesling Federspiel 2017, Weingut Schmelz, Wachau

***

Presskopf s vepřovým a zeleninou
Schloss Marienlay Riesling Trocken 2018, Reichsgraf von Kesselstatt, Mosel

***

Cibulová polévka, toast se sýrem Munster
Burgberg Riesling Federspiel 2017, Weingut Nothnagl, Wachau

***

Šukrut s vepřovou kotletou, uzeným a klobásou
Schiefer Riesling 2017, Nik Weis St. Urbans-Hof, Mosel

***

Štrůdl s vanilkovou omáčkou
Goldtröpfchen Kabinett 2016, Nik Weis St. Urbans-Hof, Mosel

***

Jídla a pití bude opravdu dost. Pokud by přece jenom někomu víno nestačilo, může si na závěr objednat další třeba po skleničce.

***

Termín:
pátek 24. ledna, od 18 do 22 hodin

Místo:
Restaurace U Motlů, , Blodkova 470, Hradec Králové

Cena:
1000 Kč

Včas si rezervujte místo, třeba celý stůl, vezměte s sebou přátele a přijďte si užít příjemný večer s dobrým jídlem a vínem.

Nevyhovuje Vám termín? Registrujte se zde a budete dostávat pozvánky na podobné akce. Nebo nám jenom pošlete email s kontaktem.

REZERVUJTE SI MÍSTO NA FOOD & WINE

Místo na akci si rezervujte na info@vinoteria.cz. Rezervace je nutná.

Počet míst na akci je omezený a bohužel není v našich silách informovat o počtu volných míst v reálném čase. Proto prosím počítejte s tím, že někdy nemusíme být schopni vyhovět Vašemu požadavku na rezervaci. Děkujeme za pochopení.

Informace o události najdete také na Facebooku – www.facebook.com/vinoteriacz/events.

0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Košík

Top