Viña Alberdi Reserva 2018

525

Intenzivní rubínově červená s třešňově červeným okrajem, čistá a jasná barva. Víno má intenzivnís vůni červeného ovoce (jahody, maliny, červený rybíz a třešeň) pokračující až k elegantním tónům vanilky, karamelu, kávy se smetanou, skořice, briošek a lískových oříšků. Na patře rovnováha kyselosti a alkoholu společně s hebkými, zakulacenými tříslovinami a nádherně lahodným závěrem. Víno vyniká svou velkou všestranností při párování s jídlem. Je to skvělá volba s předkrmy, tapas, lehkými jídly stejně jako pokrmy z rýže, těstovinami a také s grilovaným masem a rybami.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 92/100
James Suckling – 93/100

Jen 4 skladem

Katalogové číslo: 71-RA-R10-2018 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT VÍNO Z RIOJY? NÁKUPNÍ PRŮVODCE RIOJA

La Rioja Alta

La Rioja Alta je jedno z nejvýznamnějších vinařství v oblasti Rioja. Bylo založeno v roce 1890 a dnes hospodaří na 400 ha vinic převážně osázených odrůdou Tempranillo a dále Graciano, Garnacha a Mazuelo. Vrcholným vínem vinařství je Gran Reserva 890, které se umístilo v prestižním žebříčku nejlepších 100 vín světa časopisu Wine Spectator na 4. místě.

Vinice a ročník

100% Tempranillo z vinic Mayorita, El Bardal a El Rebollar v Rodezno a Alto del Rey v oblasti kolem obce Labastida. Tyto vinice se nacházejí v nadmořské výšce 500-600 metrů a vysazené byly před více než 40 lety v jílovito-vápencových půdách. Bohaté srážky v zimě a na jaře zajistily, že vinice byly v prvních měsících růstu ve výborném stav. Fáze zrání postupovala hladce, s dobrými parametry kvality. Úroda v tomto roce se vyznačovala pečlivým výběrem hroznů jak na vinici, tak ve vinařství. Celkově ročník je typický nižší obsahem alkoholu ve srovnání s předchozími roky, jemností červených vín a intenzivní a živou barvou, stejně jako chutí na patře.

Sklizeň a vinifikace

Hrozny byly sbírány ručně a do vinařství přepravovány chlazené v 300kg boxech, aby se zachovala jejich kvalita. Po odstopkování a drcení byly dány do nádrží, kde proběhlo alkoholové a jablečno-mléčné kvašení. Víno poté zrálo dva roky v sudech z amerického dubu, které si ve vinařstství sami vyrábí; první rok v novém dubu a druhý rok ve 4 roky starých sudech. Byla provedena 4 rekování tradičním způsobem, od sudu k sudu, pečlivě oddělující sediment vznikající zráním. Plněno do lahví v březnu 2021.

Vinař

La Rioja Alta

Hodnocení

Robert Parker – 92/100
James Suckling – 93/100

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2030

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

5,00 g/l

Zbytkový cukr

1,90 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Viña Alberdi Reserva 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *