Fusion 2015

1,467

(Hodnocení: 1)

Kultovní víno ve stylu Bordeaux „levého břehu“ je pečlivě vytvořené z „Noble Five“ odrůd a díky své komplexní chuti lékořice, černých třešní, cedru a tmavých bobulí. Víno je hebké jako hedvábí, s dlouhým nádechem sladkého ovoce na zadním patře. S dalším zráním se bude ještě zlepšovat.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 92/100

Jen 1 skladem

Katalogové číslo: 9S-DT-R11-2015 Kategorie:

De Toren Fusion

Víno je pojmenované podle „fúzování“ pěti slavných odrůd Bordeaux (Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot, Merlot a Malbec). Poprvé bylo Fusion V představeno v roce 1999 jako dlouho očekávané první víno z vinařství De Toren Private Cellar.

Základ tvoří Cabernet Sauvignon, pochází z vinice s vysokým obsahem štěrku, dlouhodobě vystavené odpolednímu slunci. Tím je docíleno maximálního vyzrání, které dává vínu barvu, aroma a chuť a tvoří páteř kupáže.

De Toren Fusion V odhaluje skutečně čistou a komplexní chuť s vůní černých třešní, cedru a tmavých bobulí. Ta je podporována jemnými tóny fenyklu, borůvek a tmavé, hořké čokolády.

Vinifikace

Víno zrálo 12 měsíců v dubových sudech 225 l, 90% francouzský dub a Malbec v americkém dubu, vše za kontrolované teploty 16°C a vlhkosti 80%.

Gastronomie

Víno tvoří skvělý doprovod jemně grilovanému nebo pečenému jehněčímu masu s česnekem, rozmarýnem a nádechem medového citronu.

Podávání

Pro maximální uvolnění chutí se doporučuje víno dekantovat alespoň hodinu před konzumací. Doporučená teplota podávání je 15-18°C.

Vinař

De Toren

Hodnocení

Robert Parker – 92/100

Odrůda

Cuvée (Cabernet Sauvignon 51%, Malbec 13%, Cabernet Franc 19%, Merlot 10%, Petit Verdot 7%)

Země původu

Ročník

Archivace až do

2030

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Zbytkový cukr

2,7 g/l

Obsah kyseliny

5,7 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze Fusion 2015

  1. VinoteriaCz

    Krásné aroma černých bobulovin, neuvěřitelně jemné, dobrá tříslovina a sametová kyselina, dlouhý závěr. Další potenciál zrání.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *