Piastraia Bolgheri Rosso Superiore DOC 2015

1,350

(Hodnocení: 1)

Vinice, ze kterých je toto víno, byly osázené v roce 1991 a to odrůdami Merlot, Cabernet Sauvignon, Sangiovese a Syrah. Cílem bylo zachytit ve výsledném víně vysoce uznávaný charakter bordeauxských odrůd společně s elegancí toskánské Sangiovese a komplexitou středomořské odrůdy Syrah. Poctivá péče o vinici, ruční sklizeň z nejlepších lokalit v pravý čas dozrávání, oddělená vinifikace každé odrůdy v malých dubových nádržích a stárnutí v barikových sudech po dobu nejméně 18 měsíců dávají Piastraii její prestiž a také díky nim může nosit titul Superiore.

Nezávislé hodnocení
Gambero Rosso
Robert Parker – 93/100

Jen 5 skladem

Katalogové číslo: 51-ST-R02-2015 Kategorie:

Michelle Satta

Michele Satta je respektovaný vinař z Bolgheri, který se vypracoval z nuly na vinaře známého po celém světě. Stál u zrodu supertoskánských vín, dnes vyrábí 150 tisíc lahví vína ročně, převážně červeného. Sattovo víno Piastraia bylo poprvé vyrobeno v roce 1981 a je stejným pojmem jako další slavní supertoskánci Sassicaia, Tignanello a Ornellaia. Michele Satta má skvělá vína z mezinárodních odrůd, nicméně zůstává také milovníkem Sangiovese.

Supertoskánská vína

Termín supertoskánská vína (Super Tuscan) byl zavedený v sedmdesátých letech toskánskými vinaři, kteří nechtěli být svázaní pravidly pro výrobu Chianti. Většina supertoskánských vín dnes používá apelaci IGT Toscana, která dává při výrobě vína vinařům volnost a flexibilitu. Většinou se používají pro výrobu kupáží mezinárodní modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, ale také lokální Sangiovese. Typickým znakem supertoskánských je naopak téměř bez výjimky jejich vysoká cena. Více si o nich můžete přečíst v článku o supertoskánských vínech.

Populární nákupy

Hodnocení

Robert Parker – 93/100

Vinař

Michele Satta

Odrůda

Cuvée (Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Sangiovese)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Nejlepší k pití

Nyní-2037

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze Piastraia Bolgheri Rosso Superiore DOC 2015

  1. LiborSaM

    Vyvážené, středně náročné, prostě výborné👍

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *