Áster Finca El Otero 2016

1,080

(Hodnocení: 1)

Čisté, intenzivní, rubínově červené s granátovým okrajem. Intenzivní vůně s tóny rybízu a černých třešní, dušených švestek, bílého pepře, lékořice a fenyklu, to vše podtržené náznaky pečiva, mletých kávových zrn a cedru. V ústech velmi plné, s dostatečnou svěžestí díky dobré rovnováze mezi kyselostí a tělem, elegantními taniny a silným, ale přátelským pocitem v ústech. Velký závěr s nádhernými tóny pepře, cedru, tmavého ovoce a lesních tónů. Jde si ho užít už nyní, ale má obrovský archivační potenciál. Toto silné a elegantní víno zvýraní pokrmy z červeného masa, pečeného jehněčího a uzrálé sýry.

Nezávislé hodnocení
Tim Atkin – 96/100
Proensa – 97/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-AS-R20-2016 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol

Áster

Vinařství založené v roce 1990 s moderním sklepem postaveným v roce 2002, ve kterém se rozhodli vyrábět pouze 2 skvělá vína – Áster Crianza a Áster Finca El Otero.

Vinice a ročník

100% Tinta del País z Finca El Otero v Anguix, Burgos. Vinice se nachází na mírně erodovaných svazích v suché a nepříliš úrodné oblast s velmi kvalitní půda. Po zimě, která byla sušší než v předchozích let, nižší jarní teploty zpomalily rašení pupenů. Horké léto bylo optimální a také poslední dny zrání byly teplé s chladnymi nocemi, což dalo vínu výjimečnou struktura a objem. Ročník 2016 byl hodnocen velmi dobrý a splněnil všechny nezbytné požadavky pro zrání tohoto vína.

Sklizeň a vinifikace

Víno se vyrábí pouze při výjimečných sklizních. Sběr hroznů proběhl ráno 17. října do 20kg beden při pro oblast typických nízkých teplotách. To umožnilo provést přirozené nachlazení na 9 dní. Po vytřídění, jemném odstopkování a drcení byly hrozny umístěny do nádrží, kde probíhalo 14 dní alkoholové kvašení. Víno bylo poté přeneseno do nových sudů z francouzského dubu, kde za 62 dnů bylo dokončeno jablečno-mléčné kvašení za 62 dní, s pravidelnou batonáží. Nejlepší sudy byly poté přenesené opět do nového francouzského dubu a víno dále zráno 16 měsíců. Lahvován proběhlo v květnu 2018.

Vinař

Áster

Hodnocení

Tim Atkin – 96/100
Proensa – 97/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Ročník

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

4,80 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze Áster Finca El Otero 2016

  1. VinoteriaCz

    Naprosto fantastické červené víno. Právě na vrcholu a ještě má pár let před sebou. Kultivovaná ovocnou, sametová tříslovina v pozadí a vystupující v závěru, jemná kyselina, která dává vinu svěžest, vše v harmonickém souladu. Tohle je správné víno na rozjímání.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *