Graacher Riesling Trocken 2021

461

(Hodnocení: 1)

Klasický riesling z Mosely, která se vyznačuje mírným vinařským klimatem a podložím z modré břidlice dodávající vínům velkou dávku jemnosti. Je to nejovocnější ze 3 Ortswein od Kesselstattu – ovocné, voňavé, přímočarý a komplexní, přesto neuvěřitelně jemné. Hodí se k telecím řízkům, gratinované dýni, těstovinovým salátům nebo coq au ryzlink.

Jen 2 skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W31-2021 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,5 % obj.

Zbytkový cukr

7,0 g/l

Obsah kyseliny

8,0 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze Graacher Riesling Trocken 2021

  1. VinoteriaCz

    Čisté příjemné aroma, střední viskozita.
    Na jazyku perfektně harmonické, tony bílého ovoce, mineralita, skvělé pitelné už teď, ale má potenciál dlouhého zrání. Možná nejlepší ročník Graacheru za poslední roky.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *