Áster Crianza 2015

597

(Hodnocení: 1)

Jasná, intenzivní granátově červená barva s tmavě třešňově červeným okrajem. V nose zaujme aroma tmavého ovoce (červený rybíz, ostružiny, borůvkový džem a tmavé švestky) doplněné příjemným pozadím vůně moka, pečiva, koření, černého pepře, lékořice a hřebíčku. Vyvážený, živý, svěží pocit v ústech, s rafinovanými, přívětivými tříslovinami, typickými pro tato vína. Závěr je svěží, s napětím, přesto příjemně kulatý. Áster Crianza 2015 se skvěle hodí ke grilovaným masům, zvěřině, pečenému jehněčímu a uzeným sýrům.

Jen 5 skladem

Katalogové číslo: 71-AS-R10-2015 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol

Áster

Vinařství založené v roce 1990 s moderním sklepem postaveným v roce 2002, ve kterém se rozhodli vyrábět pouze 2 skvělá vína – Áster Crianza a Áster Finca El Otero.

Vinice a ročník

100% Tinta del País z vinic Fuentecojo, Otero, Joven a La Cueva, které obklopují vinařství Áster v Anguix v Burgosu. Jsou vysazené na hlinitých půdách bohatých na naplaveniny, v nadmořské výšce téměř 780 metrů. Dobrý růst révy bez překážkek souvisejících s počasím. K rašení pupenů došlo o trochu dříve, ale nádherné počasí v září a na začátku října s výraznými teplotními výkyvy mezi dnem a nocí a bohatým slunečním svitem vyvolalo optimálně dlouhé zrání. Vybrané hrozny dorazily do vinařství s vynikající senzorickou kvalitou, oficiálně hodnocenou jako „vynikající“.

Sklizeň a vinifikace

Ruční sklizeň probíhala začátkem října do malých 20kg boxů. První výběr byl proveden na vinici a sbírali se pouze dokonale zralé hrozny v top stavu. Ve vinařství se pak provedl druhý výběr u třídicího stolu a odstraňovali se nevhodné hrozny. Po jemném odstopkování a drcení, byly hrozny umístěny do tanků, kde prošly alkoholovým kvašením při teplotě nižší než 28 ° C. Po 18 dnech kvašení a macerace, víno prošlo ještě jablečno-mléčným kvašením ve francouzských dubových sudech, s pravidelnou týdenní batonáží. Zrálo 22 měsíců v nových sudech z francouzského dubu (70%) a zbytek v použitých francouzských dubových sudech. Lahvovalo se v květnu 2018.

Vinař

Áster

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Ročník

Archivace až do

2022

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

5,10 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze Áster Crianza 2015

  1. Krzysztof

    Krasne

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *