Kollmitz Grüner Veltliner Smaragd 2016

571

(Hodnocení: 1)

Tento veltlín je exotický, dobře naladěný “šprýmař”, který dokáže vytvořit oblouk plný napětí díky ovocné šťavnatosti, železné síle a hřejivému charismatu. Jasně se v něm ukazují tóny opečeného chleba, náznak citronové kůry a a zralé melouny, víno baví svým temperamentním duchem a přesvědčivě si říká o přidání. Kollmitz 2015 představuje vinařovu vášnivou interpretaci bezelstného šarmu.

Jen 3 skladem

Katalogové číslo: 22-MA-W07-2016 Kategorie:
JAK VYBRAT VÍNO Z WACHAU? NÁKUPNÍ PRŮVODCE WACHAU

Z jaké oblasti víno pochází

Wachau má v rámci rakouského vinařství mimořádné postavení. Jde o jasně definovanou oblast údolí Dunaje mezi Melkem a Krems an der Donau, jehož délka je pouhých 33 kilometrů. Malá rozloha společně s velkým důrazem na kvalitu (ne na kvantitu) znamenají, že zdejší produkce je relativně omezená a zdejší vína jsou opravdu výjimečná. Některé ročníky jsou dokonce už krátce po zahájení prodeje beznadějně vyprodané. Přečtěte si víc o oblasti Wachau.

Co znamená označení Smaragd

Vinaři z Wachau nepoužívají klasickou rakouskou klasifikaci vín, ale svá vína zařazují podle vlastního klasifikačního systému, který má celkem 3 kvalitativní kategorie – Steinfeder, Federspiel a nejvyšší Smaragd. Většina vinařů vyrábí hlavně vína z kategorií Federspiel a Smaragd. Více o tomto klasifikačním systému a vlastnostech vín jednotlivých katerorií si můžete přečíst v článku o sdružení Vinea Wachau.

Odrůda Grüner Veltliner

Grüner Veltliner (u nás také Veltlínské zelené) je odrůda milovaná po celém světě pro svoji charakteristickou, v ústech explodující kyselinku a nádhernou lehkost a svěžest. Nejlepší veltlíny se vyrábí v rakouských oblastech Wachau, Kremstal a Kamptal, kde na těch nejlepších lokalitách a díky přísně kontrolované produkci dokáží plně rozvinout celou plejádu chutí a vůní. Víc zjistíte přímo v článku o odrůdě Grüner Veltliner.

Vinař

Weingut Machherndl

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

13,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze Kollmitz Grüner Veltliner Smaragd 2016

  1. VinoteriaCz

    Aroma žlutého vyzraleho jablka, trochu jarní louka. Na patře jemná kyselina, tóny ananasu, harmonické, delší závěr.
    Skvělé pitelné, krásně vyzrálý smaragd, který má další zrání před sebou.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *