Kasel Nies’chen Grosses Gewächs Riesling 2014

1,017

Elegantní, ale přesto náročné víno apelace Grosse Gewächs s mnoha projevy v chuti. Aroma se nejdříve projevuje ocelovou vůní následovanou bílou broskví, angreštem, melounu a jemných bylinek (tymián ). Jde o typický ryzlink z podoblasti Ruwer s bujnou plnou chutí, jasnou strukturou s jadrně osvěžující kyselinou.

Víno nechte hodinu před pitím vydýchat. Dobře se páruje k pokrmům s rybami a plody moře –  třeba gratinované mušle, langustiny, filet z lososa s koprovo-smetanovou omáčkou, rybí terina, scampi (langustýnkám) s citronovou trávou, carpaccio z tuňáka, lehké saláty z bylinek, gratinovaný chřest, pošírované telecí maso, slané koláče …

Jen 1 skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,0 %

Zbytkový cukr

7,0 g/l

Obsah kyseliny

6,3 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kasel Nies’chen Grosses Gewächs Riesling 2014”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *