Strass Grüner Veltliner 2020

276

V nose je svěží a ovocné, v ústech zase dominuje živá kyselinka plná ovoce s náznaky koření. Na patře doslova cítíte různá podloží vinic, na kterých byly hrozny pěstované, od spraší přes ruly až po pískovce. Celkově jde o nádherné vyjádření terroiru.

Nezávislé hodnocení
Falstaff – 90/100

Jen 5 skladem

Katalogové číslo: 23-EI-W01-2020 Kategorie:

Birgit Eichinger

Birgit Eichinger z Kamptalu vyrábí veltlíny a rieslingy typické pro tuto oblast, zpestřením jsou ale i další odrůdy jako například její Roter Veltliner nebo Chardonnay. Vinařství má velmi dobré hodnocení – na Falstaffu se pyšní 4 hvězdičkami, což ho řadí mezi desítku nejlepších vinařství v Kamptalu. Jednotlivá vína často dostávají výborné hodnocení nad 90 bodů a příjemným bonusem je jejich skvělá cena.

Odrůda Grüner Veltliner

Grüner Veltliner (u nás také Veltlínské zelené) je odrůda milovaná po celém světě pro svoji charakteristickou, v ústech explodující kyselinku a nádhernou lehkost a svěžest. Nejlepší veltlíny se vyrábí v rakouských oblastech Wachau, Kremstal a Kamptal, kde na těch nejlepších lokalitách a díky přísně kontrolované produkci dokáží plně rozvinout celou plejádu chutí a vůní. Víc zjistíte přímo v článku o odrůdě Grüner Veltliner.

Vinař

Birgit Eichinger

Hodnocení

Falstaff – 90/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Ročník

Obsah alkoholu

12,0 % obj.

Zbytkový cukr

1,5 g/l

Obsah kyseliny

5,8 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Strass Grüner Veltliner 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *