Áster El Espino 2020

1,058

Klasický styl oblasti Ribera del Duero byl synonymem pro bombastická, intenzivní, silná, ovocná vína. V současné době se celosvětově objevuje nový trend, který se snaží sladit tento styl s větší elegancí, rafinovaností, jemností a vyvážeností. Takové je El Espino, moderní Ribera, která kombinuje průbojnost i eleganci, sílu a jemnost, terroir a odlišnost. Je hladké, půvabné a svůdné, současné a živé.

 

Barva je středně sytá rubínová s čistým tmavě červeným okrajem. Vůně odhaluje výrazné černé ovoce s nádechem borůvky, ostružiny, švestky, lékořice, kardamomu a minerálních nuancí spolu s jemnými stopami stárnutí jako jsou kávová zrna a karamel. Chuť je hluboká a vyvážená, s pozoruhodnou svěžestí a elegancí. Vykazuje přetrvávající ovocnou dochuť. Bohaté a šťavnaté víno, které je vynikajícím příkladem současné Ribera del Duero, v optimální zralosti k vychutnání. Doporučuje se pít jen tak, jako aperitiv nebo k těstovinám, rýžovým pokrmům, sushi, lehkým masům a rybám.

 

Nezávislé hodnocení
Proensa – 94/100
Guía Peñin – 93/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-AS-R21-2020 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol

Áster

Vinařství založené v roce 1990 s moderním sklepem postaveným v roce 2002, ve kterém se rozhodli vyrábět pouze 2 skvělá vína – Áster Crianza a Áster Finca El Otero.

Vinice a ročník

El Espino je výběrem hroznů odrůdy Tinta del País z vinic ve Finca Áster. Ve víně se odrází rozmanitost těchto vinic, jejich různých expozic a půd a spojuje tak průbojnost a eleganci, sílu a jemnost, terroir a odlišnost. Mírné počasí vedlo k brzkému rašení pupenů. Začátek léta byl chladný a vlhký, což regulovalo výnosy révy a snižovalo produkci. V říjnu napomohly chladné a suché podmínky s výraznými teplotními výkyvy mezi dnem a nocí, aby hrozny pomalu a plynule dozrávaly a ročník byl oficiálně klasifikován jako vynikající.

Jak probíhá vinifikace

Sklizeň začala 3. října. Sklizené hrozny byly naložené do 20 kg boxů a roztříděné na optických třídicích stolech. Studená macerace pomohla umocnit odrůdové aroma a jasné barvy. Po smíchání hroznů ze 3 pozemků – El Espino, Fuentecojo a El Picón – prošlo 50 % hroznů jablečno-mléčnou fermentací v nerezových tancích a 50 % v použitých francouzských dubových sudech. Víno později zrálo ve francouzských dubových sudech, z nichž 20 % bylo nových, po dobu 12 měsíců, se dvěma ručními stáčeními. Po dalších čtyřech měsících v nádržích bylo vína v září 2022 nalahvováno.

Vinař

Áster

Hodnocení

Proensa – 94/100
Guía Peñin – 93/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Ročník

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Áster El Espino 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *