Josephshöfer GG Riesling 2017

1,297

Klasický, suchý GG riesling z moselské vinice Josephshöfer, která je charakteristická chladným vinařským klimatem a podložím s modrou břidlicí. Ovocné tóny připomínají pomerančovou kůru a meruňky, zakončené nádechem lékořice a velmi jemnou ovocnou sladkostí v závěru. Jedná se o maskulinní, plné, ale velmi elegantní víno – každý doušek přináší dlouho doznívající dochuť. Hodí se ke grilovanému maso, hutnějším omáčkám, hříbkovému rizotu, zvěřině v kombinaci s ovocem jako jsou brusinky nebo hrušky a výrazným tvrdým sýrům.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 92+ bodů
Mosel Fine Wines – 92 bodů

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W46-2017 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

Robert Parker – 92+ bodů
Mosel Fine Wines – 92 bodů

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Josephshöfer GG Riesling 2017“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *