Áster Crianza 2014

597

Temná třešňově červená až téměř černá barva, čistá a jasná. V nose velmi intenzivní tóny bobulového ovoce jako je červený rybíz a ostružiny, díle fialky a fenykl vedoucí až ke složitému pozadí sladkého koření, vavřínu, černých oliv, lékořice, cedru, kadidla, tabákových listů a kakaa. V ústech plné, s úžasnou strukturou a rovnováhou minerality, příjemné kyselosti a krémových tříslovin poskytující delikátní, elegantní pocit v ústech. Dlouhá dochuť s tóny zralého tmavého ovoce, lékořice a upečeného chleba, které zanechávají výrazné, příjemné, konečné pocity. Áster Crianza 2014 se skvěle hodí k uzeninám, zvěřině, jehněčímu masu a vyzrálým sýrům.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 90/100
Guía Peñin – 91/100

Jen 1 skladem

Katalogové číslo: 71-AS-R10-2014 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol

Áster

Vinařství založené v roce 1990 s moderním sklepem postaveným v roce 2002, ve kterém se rozhodli vyrábět pouze 2 skvělá vína – Áster Crianza a Áster Finca El Otero.

Vinice a hrozny

100% Tinta del País z vinic Fuentecojo, Otero, Joven a La Cueva, které obklopují vinařství Áster v Anguix v Burgosu. Jsou vysazené na hlinitých půdách bohatých na naplaveniny, v nadmořské výšce téměř 780 metrů.

Jak probíhá vinifikace

Sklízeň probíhala ručně, velmi brzy ráno, když je ještě chladno a sklízí se pouze ty hrozny, které dosáhly optimální zralosti a jsou v perfektním stavu. Do vinařství byly hrozny převáženy v krabicích o omezené hmotnosti 20 kg, aby byla přeprava co nejšetrnější. Po vytřídění, jemném odstopkování a lisování, byly hrozny umístěny do nádrže, kde proběhlo alkoholové kvašení při teplotě pod 28 ° C. Po 16 dnech fermentace a macerace, víno prošlo ještě jablečno-mléčným kvašením v sudech z francouzského dubu po dobu dvou měsíců a pravidelnou batonáží vždy jednou za týden. Víno poté dále zrálo 22 měsíců ve francouzských dubových sudech (70% nových). Víno bylo třikrát “rekováno” použitím tradiční metody ze sudu do sudu a lahvováno v dubnu 2017.

Populární nákupy

Vinař

Áster

Hodnocení

Robert Parker – 90/100
Guía Peñin – 91/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Ročník

Archivace až do

2021

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Zbytkový cukr

1,5 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Áster Crianza 2014“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *