Tom Cullity 2018

2,745

Vasse Felix, zakládající vinařství Margaret River, bylo založené Dr. Thomasem Brendanem Cullity v roce 1967. Mezi jeho první výsadby patřila réva odrůd Cabernet Sauvignon a Malbec, ze kterých vyrobil první červené víno vinařství. Tom Cullity z nejvyšší řady Icon pochází z těchto původních vinic a představuje nejčistší vyjádření historie vinařství, místa a daného ročníku. Víno zrálo 18 měsíců v dubových sudech. Pít se může už při uvolnění do prodeje, kdy je staré 4 roky, ale můžete ho archivovat 20 let i více, aby se rozvinul jeho plná elegance a potenciál zrání.

 

Barva vína je jasně granátová s fialovým až černým nádechem. Ve vůni úžasná energie zachycující vůně vinic a jejich okolí. Z vína tak vyzařují lesní tóny, červený štěrk, sprška oceánské vody i vůně hub. Ovocné tóny jsou živé, připomínají čerstvé maliny a ostružiny. Krásnou voňavost přináší vůně tureckého želé a potpourri, zatímco vzrušení dodávají kořenité tóny červeného pepře a velmi jemné lékořice. Až zázračné je jak v chuti plné tělo vína působí bohatým, ale zároveň lehkým dojmem. Je tak elegantní a šťavnaté, zároveň se silnou strukturou a délkou. Třísloviny jsou jemné, přítomné, periferní a neuvěřitelně dlouhé, s hlubokým, perzistentním aroma. Celkově vysněný ročník Cabernet Sauvignon pro svou plnost, zachování chutí a vyváženost.

 

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 99/100
James Suckling – 98/100

Skladem

Katalogové číslo: 9A-VX-R31-2018 Kategorie:

Vasse Felix

Oblast Margaret River má v australském vinařství výjimečné postavení. Region přispívá k celkové australské produkci pouze 3 %, ale pokud jde o prémiový trh, je jeho podíl více než 20 %. Vinařství Vasse Felix bylo založené v roce 1967 regionálním průkopníkem Dr. Tomem Cullitem a stálo u zrodu celé vinařské oblasti Margaret River. Vína odráží její silné stránky jako jsou nedotčenost přírody díky relativní izolaci, krásná prastará krajina a příznivý vliv moře. Jde tak o ideální prostředí pro pěstování odrůd Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Shiraz, Semillon a Sauvignon Blanc, na které se ve vinařství zaměřují s odhodláním a původním cílem Dr. Cullityho “vyrábět to nejlepší možné víno”.

Vinař

Vasse Felix

Hodnocení

Robert Parker – 99/100
James Suckling, Top 100 Wines of Australia 2021 – 98/100

Odrůda

Cuvée (78 % Cabernet Sauvignon, 17,5 % Malbec, 4,5 % Petit Verdot)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Ročník

Archivace až do

2038 i více pro elegantní a pikantní zrající Cabernet Sauvignon

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Zbytkový cukr

0,69 g/l

Obsah kyseliny

6,1 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Tom Cullity 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *