Finca San Martín Crianza 2020

292

Světlá karmínová barva se střední intenzitou a rubínovým lemem. Vůně je svěží se živými ovocnými tóny a nádechem lesních jahod, malin a brusinek. Po těchto tónech červeného ovoce následuje kořenité aroma vanilky, karamelu, cedru a lékořice. Na patře vyvážené s živým afektem a hladkostí. Závěr je dlouhý s ovocným výrazem a balsamikovými tóny. Všestranné víno, které se dobře hodí k předkrmům z vepřového Iberico, uzeninám, tvrdým sýrům, vydatným hlavním jídlům a masu obecně.

 

Nezávislé hodnocení
James Suckling – 91/100
Tim Atkin – 91/100
Guía Peñin – 90/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-TO-R10-2020 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT VÍNO Z RIOJY? NÁKUPNÍ PRŮVODCE RIOJA

Torre de Oña

Vinařství koupené skupinou La Rioja Alta v roce 1995. Vinice o rozloze 45 ha se nachází v okolí obce Laguardia v oblasti Rioja Alavesa a je na nich vysazená především odrůda  Tempranillo, dále pak v menším množství Mazuelo nebo Garnacha a Viura.

Vinice a ročník

100% Tempranillo z Torre de Oña vinic v podhůří Sierra de Cantabria. Tento terroir, převážně vápencový a dobře odvodňovaný, produkuje hrozny s vynikající aromatickou složitostí a nádhernou svěžestí. Tento ročník se vyznačuje dlouhou vegetační dobou a perfektní fenolickou zralostí. Vína mají velkou aromatickou intenzitu, velmi dobrou rovnováhu alkoholu a kyselin a jsou ideální pro prodloužené zrání.

Sklizeň a vinifikace

Sklizeň probíhala ručně a hrozny byly vybírány přímo na vinici. Poté byly transportovány do vinařství, kde prošly přírodní alkoholovou a jablečno-mléčnou fermentací. Víno zrálo 16 měsíců v nových amerických dubových sudech vyrobených našimi vlastními bednáři (60 %) a v použitých francouzských dubových sudech. Třikrát bylo provedené tradiční rekování při svíčkách, ze sudu do sudu, aby se ručně odstranil sediment a zabránilo se agresivnímu filtrování. Lahvováno v listopadu 2022.

Vinař

Torre de Oña

Hodnocení

James Suckling – 91/100
Tim Atkin – 91/100
Guía Peñin – 90/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Ročník

Archivace až do

2028

Teplota podávání

16-18°C

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Obsah kyseliny

5,2 g/l

Zbytkový cukr

1,6 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Finca San Martín Crianza 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *