Viña Ardanza Reserva 2017

872

Intenzivní třešňově červená barva, přecházející do granátové na okraji sklenice. S velkou aromatickou silou, nejprve ovocného charakteru (třešně, rybíz, švestka) přecházející pak k balzamikovým a kořenitým tónům (pepř, lékořice, hřebíček, vanilka, karamel a muškátový oříšek). Svěží a vyvážené v ústech, s jemnými a hedvábnými taniny. Bohatá dochuť, která kombinuje červené ovoce a koření se svěžím a dlouhým charakterem. Hodí se k pečenému jehněčímu, červeným masům, velká zvěřina, grilování, pikantním rybím jídlům a uzeným a uzrálým sýrům.

 

Nezávislé hodnocení
Tim Atkin – 94/100
Proensa – 96/100
James Suckling – 95/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-RA-R30-2017 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT VÍNO Z RIOJY? NÁKUPNÍ PRŮVODCE RIOJA

La Rioja Alta

La Rioja Alta je jedno z nejvýznamnějších vinařství v oblasti Rioja. Bylo založeno v roce 1890 a dnes hospodaří na 400 ha vinic převážně osázených odrůdou Tempranillo a dále Graciano, Garnacha a Mazuelo. Vrcholným vínem vinařství je Gran Reserva 890, které se umístilo v prestižním žebříčku nejlepších 100 vín světa časopisu Wine Spectator na 4. místě.

Vinice a ročník

Hrozny Tempranillo (80 %) pocházejí z třicetiletých vinic La Cuesta a Montecillo, které se nacházejí v Ceniceru a Fuenmayoru. Garnacha (20 %) pochází z vinice La Pedriza v Tudelille (Rioja Oriental), která nabízí bezkonkurenční podmínky pro pěstování této odrůdy. Historický mráz 28. dubna zasáhl některé vinice, ale naštěstí ne ty v Ceniceru (Tempranillo) a Tudelille (Garnacha). Přestože množství tradičně vyrobené pro Ardanzu bylo nižší než obvykle, zrání bylo dokonalé, což umožnilo vyrobit víno s pozoruhodnou svěžestí a velkým potenciálem zrání díky svému silnému obsahu polyfenolů. Jemné a elegantní.

Sklizeň a vinifikace

Ruční sběr do krabic, s pečlivým výběrem hroznů na vinici. Garnacha byla sklizena o 15 dní později. Hrozny byly přepravovány do vinařství chlazené, aby byla zachována jejich kvalita. Po druhém třídění se přirozeně provedla alkoholová fermentace (při 27 °C) a jablečno-mléčná fermentace. Zrání vždy v našich vlastních sudech z amerického dubu. 36 měsíců pro Tempranillo a 30 pro Garnachu, aby se zabránilo oxidaci. Pětina dubových sudů byla nová, zbytek po 3 vínech. Bylo provedeno 5 tradičních stáčení ze sudu do sudu při svíčkách, aby se ručně oddělily sedimenty a nebylo třeba agresivní filtrování. Lahvováno v březnu 2021.

Vinař

La Rioja Alta

Hodnocení

Tim Atkin – 94/100
Proensa – 96/100
James Suckling – 95/100

Odrůda

Cuvée (80 % Tempranillo, 20 % Garnacha)

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2042

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

5,30 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Viña Ardanza Reserva 2017“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *