Birgit Eichinger

Vína s nezaměnitelným charakterem Kamptalu

Vážit si darů přírody

Birgit Eichinger jako vinařku charakterizuje velká péče, důslednost a nadšení. Její vína jsou ztělesněním elegance a silného charakteru, protože při jejich výrobě se upřednostňuje individualismus namísto produkce zaměnitelných, mainstreamových vín. Inspiraci a podporu nachází u svého manžela, Christiana a dcery Glorie. Její vinařství je pevně svázané s oblastí Kamptal, kde vzniklo v roce 1992. Od těchto počátků se díky svým úspěchům neustále rozšiřuje a v současné době se může pochlubit celkem 15 hektary prvotřídních kamptalských vinic. Ve vinařství věří, že elegantní a složitá vína, plná autenticity, hloubky a perfektně vystihující daný terroir, lze pěstovat pouze díky velké péči a s úctou k přírodě.

Kamptalské kořeny

Proces začíná na vinici důkladnou starostí o vinnou révu. Hlavní vysazené odrůdy ctí kamptalskou tradici a skládají se převážně z Veltlínského zeleného (70%), Rieslingu (20%), malého procenta Chardonnay (5%) a Veltlínského červeného (5%). Ve sklepě se pak už co nejméně zasahuje do procesu vinifikace, pouze se hlídá, aby každá odrůda měla své charakteristické znaky, odrážející jemnou symbiózu podnebí, půdy a vinné révy v té nejčistší podobě. Vína Birgit Eichinger se skvěle hodí k rakouské kuchyni a díky společné historii v rámci Rakousko-Uherska se dobře párují také k mnoha tradičním jídlům české kuchyně.

11 Frauen und ihre Weine

Birgit je také zakládající členkou renomované úzce propojené sítě 11 rakouských vinařek „11 Frauen und ihre Weine“. Tato spolupráce jim umožňuje vyměňovat si know-how a zkušenosti, navzájem se motivovat k neustálému posouvání svých hranic, objevování nekonvenčních myšlenek a díky tomu nastavují špičkové standardy výroby vín. Je už jen příjemným bonusem, že všech 11 vinařek je zároveň výbornými přáteli a společně každý rok nejen představují svá vína a ale také podniknou cestu do vybraného vinařského regionu, aby si opět rozšířili své obzory a užili si společné chvíle v přátelské atmosféře.

Košík

Top