Scharzhofberger Riesling Spätlese 2003

1,674

Toto víno svádí smysly tóny zralého angreštu, broskví a hrušek, sladkých hroznů nebo kdoulové marmelády a náznaky křemene. Svou hedvábnou strukturou a štavnatostí zaplní celá ústa, je výjimečně plné a jiskřivé. V dlouhém závěru opět ožije aroma hrušek a citronové trávy. Ideální je k asijské kuchyni, k jejím jídlům se sojovou omáčkou, zázvorem nebo koriandrem, ostrým, pálivým jídlům. A skvělé je samozřejmě i samotné.

Nezávislé hodnocení
Wine Spectator – 90 bodů
Wine & Spirits – 90 bodů

Jen 2 skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W63-2003 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

90 bodů (Wine & Spirits)
90 bodů (Wine Spectator)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

Přívlastek

Ročník

Nejlepší k pití

Nyní-2023

Obsah alkoholu

8,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Scharzhofberger Riesling Spätlese 2003“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *