Scharzhofberger Riesling Spätlese 2003

1,471

Toto víno svádí smysly tóny zralého angreštu, broskví a hrušek, sladkých hroznů nebo kdoulové marmelády a náznaky křemene. Svou hedvábnou strukturou a štavnatostí zaplní celá ústa, je výjimečně plné a jiskřivé. V dlouhém závěru opět ožije aroma hrušek a citronové trávy. Ideální je k asijské kuchyni, k jejím jídlům se sojovou omáčkou, zázvorem nebo koriandrem, ostrým, pálivým jídlům. A skvělé je samozřejmě i samotné.

Nezávislé hodnocení
Wine Spectator – 90 bodů
Wine & Spirits – 90 bodů

Skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

90 bodů (Wine & Spirits)
90 bodů (Wine Spectator)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

Přívlastek

Ročník

Nejlepší k pití

Nyní-2023

Obsah alkoholu

8,0 %

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Scharzhofberger Riesling Spätlese 2003”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *