Rosso e Nero 2017

767

(Hodnocení: 1)

Rosso e Nero je mladší bratr dalšího vína z Weingut Pöckl – Admiral. Přestože je až “druhé”, má svůj vlastní odlišný charakter a znovu a znovu ukazuje svou sílu díky oceněním, které získává. Barvu má temnou, rubínově až granátově rudou s fialovými reflexy, neprůhledné jádro s jemným meniskem. Svůdné aroma ušlechtilého dřeva, delikátní vanilky, černých třešní a ostružinového džemu. V chuti šťavnaté, pevné s tóny tmavého bobulového ovoce a přítomnými tříslovinami, kořenitý závěr ještě obohacený o dotek tmavého nugátu. Víno má velký archivační potenciál a je všestranným společníkem k jídlu.

Nezávislé hodnocení
Falstaff – 93/100

Jen 1 skladem

Katalogové číslo: 21-PL-R22-2017 Kategorie:

Weingut Pöckl

Rakouský magazín Falstaff ohodnotí ročně téměř deset tisíc vín a sedm tisíc vinařů. Pouze tři rakouští vinaři produkující červená vína jsou oceněni pěti hvězdičkami. Jeden z nich je právě Weingut Pöckl. Není divu, červená vína od Pöckla jsou považována za nejlepší nejenom v Rakousku.

Populární nákupy

Vinař

Weingut Pöckl

Hodnocení

Falstaff – 93/100

Odrůda

Cuvée (60 % Zweigelt, 25 % Merlot, 15 % Cabernet Sauvignon)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2035

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

13,5 % obj.

Zbytkový cukr

1,2 g/l

Obsah kyseliny

5,4 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze Rosso e Nero 2017

  1. Falstaff

    Sytá tmavě rubínová granátová barva, neprůhledné jádro, fialové odlesky, jemné jasnější okraje. Ovocné tóny černé třešně, jemné koření ze vzácného dřeva, dotek fíků, peprné tóny, jemný nádech ostružinového džemu. Šťavnaté, plné, pikantní třísloviny, v závěru lékořice, dobrý potenciál.

    93/100

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *