Langhe DOC Nebbiolo Il Gio-Pi 2020

396

Červená barva s granátovými odlesky, typicky pro Nebbiolo čistá a ne tak intenzivní. Ovocné a květinové aroma, intenzivní až kořeněné, připomínající třešně se svěžím citrusovým tónem. Suché, teplé, měkké s dobrými tříslovinami. Potenciál archivace je přibližně 15 let. Doporučuje se k červeným masům a kořeněným jídlům.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 87/100

Skladem

Katalogové číslo: 53-BR-R11-2020 Kategorie:

Nebbiolo

Vína z odrůdy Nebbiolo jsou považovaná za jedna z nejlepších italských červených vín, na severu Itálie jde bezkonkurenčně o nejlepší modrou odrůdu vůbec. Hrozny Nebbiolo jsou základem pro proslulá vína Barolo a Barbaresco a Nebbiolo je známé spíše pod těmito regionálními jmény. I když se pěstuje i jinde, jsou to právě italské regiony Piemont a Lombardie, kde se urodí největší část celosvětové produkce těchto hroznů. Název je odvozený z italského slova nebbia, které znamená mlha. Právě mlhavé podzimy jsou společně s horkými léty typické pro kraj Piemontu a Nebbiolo je odrůda nejlépe adaptovaná na toto počasí.

Broccardo

Rodinné vinařství Broccardo má mladé srdce a současně pevné spojení s minulostí. Filippo, Laura a Federica se rozhodli využít při jeho správě vše, co jim předali jejich rodiče a další 2 generace před nimi – především úctu ke krajině, vášeň pro nikdy nekončící práci na vinici a její přirozené kultivování a nakonec přirozenou vinifikaci, při které je vše zaměřeno na čistotu každého vína, aby byly co nejvíce zachované jeho ovocné charakteristiky. Právě tak si můžete vychutnat typické vlastnosti vín z oblasti Piemont. Jižně a jihozápadně orientované vinice vinařství se prostírají na necelých 3 ha u obcí Monforte d’Alba, Barolo a Novello. Jejich podloží tvoří jíl, tuf, písek a silt a právě střídání těchto vrstev dává výsledným vínům vynikající jemnost, strukturu a eleganci.

Vinař

Broccardo

Hodnocení

Robert Parker – 87/100

Odrůda

Vinařská oblast

Ročník

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Langhe DOC Nebbiolo Il Gio-Pi 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *