Broccardo

Vycházející hvězda Piemontu

 • Dolcetto d'Alba Le Campanelle 2020 (Broccardo)
  Robert Parker
  Bestseller
  Gambero Rosso
  87 bodů
 • Barolo Bricco San Pietro DOCG 2016 (Broccardo)
  93 bodů
  Robert Parker
  Bestseller
  Gambero Rosso
 • Barolo DOCG Bricco San Pietro Riserva 2016 (Broccardo)
  94 bodů
  Robert Parker
 • Mladé srdce a zkušenosti generací

  Ve vinařství Broccardo sami sebe popisují jako rodinné vinařství s mladým srdcem ale silnými kořeny v minulosti. Filippo, Laura a Federica se rozhodli využít všechny zkušenosti, které jim předali rodiče, prarodiče a praprarodiče – jejich respekt pro půdu, vášeň pro práci na vinici, která sice nikdy nekončí, ale přináší velké uspokojení, přirozené, přírodní techniky starání se o révu a nakonec vinifikaci, při které se vše dělá přirozeně a ve správný čas, takže výsledné víno dokáže uchovat všechny nuance terroiru a přenést tento zážitek k zákazníkům.

  Vše je zaměřeno na čistotu každého vína a zachování ovocných tónů bez změn jeho vlastností právě tak, abyste si mohli vychutnat všechny typické charakteristiky oblasti Langhe. A že se to vinařství Broccardo díky předaným zkušenostem daří potvrzují také hodnocení. Přestože Broccardo patří v oblasti Piemont k těm mladším, jejich vína jsou hodnocená jako jedna z nejlepších renomovanými nezávislými hodnotiteli jako jsou Gambero Rosso, Robert Parker a Tim Atkin.

  Vinice v obcích Monforte d’Alba, Barolo a Novello

  Vinice Broccardo se nachází ve třech nejoblíbenějších oblastech regionu Langhe vhodných pro výrobu vína Barolo – Monforte d’Alba, Barolo a Novello. Vinice pokrývají necelé 3 hektary s jižní a jihozápadní orientací. Půdy, kde jsou vysazeny vinice, jsou tvořené jílem, tufem, pískem a bahnem, které za sebou zanechal ústup moře Padano asi před 16 miliony let. Střídání těchto vrstev pak dává vínům vynikající jemnost, strukturu a eleganci. Vinný sklep se nachází v obci Monforte d’Alba, která je od roku 2014 zařezená na seznam dědictví UNESCO.

  Košík

  Top