Kasel Nies’chen GG Riesling 2015

962

V nose nejdříve ucítíte bobulové ovoce a právě kombinace tónů černého rybízu a vlhké slídy ve vůni vína vytváří zajímavý smyslový zážitek. Na jazyku je víno stejně úžasné – typické opravdovou explozí chutí bobulového ovoce – angreštu, rybízu a lesních plodů. Hravá kyselinka, dlouhá perzistence. Toto víno je rošťák a výtrzník, ale s podmanivou elegancí. Otevřete ho asi hodinu před podáváním, hodí se skvěle ke grilovaným mušlím, langustě, rybí terině nebo scampi (langustýnkám) s citronovou trávou, carpacciu z tuňáka nebo gratinovanému chřestu.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 93 bodů
wein.pur – 92 bodů
Wine Enthusiast – 92 bodů
Feinschmecker – 5/5 F
Mundus Vini Sommerverkostung 2017 – Gold „Best of Show Riesling dry“

Skladem

Koupí tohoto produktu získáte 38 Kč na další nákup!

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

93 bodů (Mosel Fine Wines)
92 bodů (wein.pur 6/2016)
92 bodů (Wine Enthusiast)
5/5 F (Feinschmecker 12/2016)
Gold – Best of Show Riesling dry! (Mundus Vini Sommerverkostung 2017)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,0 %

Zbytkový cukr

8,4 g/l

Obsah kyseliny

5,9 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kasel Nies’chen GG Riesling 2015”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *