Kasel Nies’chen GG Riesling 2017

1,143

GG riesling z údolí řeky Ruwer. Elegantní, jemný, s tóny černého bezu, závěr je dlouhý a minerální s delikátními dřevitými tóny – vše v dokonalé rovnováze. Je to víno překypující energií a s velkým potenciálem zrání. Otevřete ho asi hodinu před podáváním. Hodí se skvěle ke klasické terině, výrazným sýrům, kořeněnému vepřovému bůčku, jídlům z kysaného zelí, dušeným rybám, uzenému pstruhovi nebo k svíčkové Wellington.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 92+ bodů
Mosel Fine Wines – 93 bodů
The Fine Wine Review – 91 bodů

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W43-2017 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

Robert Parker – 92+ bodů
Mosel Fine Wines – 93 bodů
The Fine Wine Review, Claude Kolm – 91 bodů

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Kasel Nies’chen GG Riesling 2017“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *