Goldtröpfchen Riesling Spätlese 2016

1,059

Opulentní Spätlese s bohatou škálou aroma – od tropického žlutého ovoce až po černý rybíz. Brilantní ovocná plnost, silná strukturovaná mineralita a dlouho doznívající závěr povyšují toto víno z obyčejného pití na neobyčejný zážitek. Skvěle se hodí k obrácenému koláči (tarte tatin), dezertům se slaným karamelem nebo maracujovému sorbetu.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 92/100

Jen 1 skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W52-2016 Kategorie:

Od jakého vinaře je toto víno?

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také “krále vín a víno králů”. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Hodnocení

Mosel Fine Wines – 92/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2041

Obsah alkoholu

7,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Goldtröpfchen Riesling Spätlese 2016“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *