Barolo Ravera DOCG 2018

1,391

100% Nebbiolo, které zraje ve slavonském a francouzském dubu a poté ještě v láhvi. Intenzivní granátově červená barva s oranžovými odlesky. Fascinující vůně s tóny zralých švestek, lesních plodů, bylinek a s nádechem koření. Plné a kulaté, s lehce pevnými tříslovinami a pikantním závěrem. Doporučuje se k výrazným červeným masům (např. brasato, dušené hovězí na Barolu) a vyzrálým sýrům.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 92/100

Skladem

Katalogové číslo: 53-BR-R24-2018 Kategorie:

Barolo

Barolo je obec ve stejnojmenné vinařské oblasti v Piemontu a také regionální název pro vína z odrůdy Nebbiolo, které vděčí Barolo i celý Piemont za své renomé. Vinařská oblast Barolo je pravděpodobně nejznámějším DOCG v Itálii a stejnojmenné víno je typické svou světlou barvou, charakteristickým aroma růží a dehtu a mimořádně velkým potenciálem archivace.

Nebbiolo

Vína z odrůdy Nebbiolo jsou považovaná za jedna z nejlepších italských červených vín, na severu Itálie jde bezkonkurenčně o nejlepší modrou odrůdu vůbec. Hrozny Nebbiolo jsou základem pro proslulá vína Barolo a Barbaresco a Nebbiolo je známé spíše pod těmito regionálními jmény. I když se pěstuje i jinde, jsou to právě italské regiony Piemont a Lombardie, kde se urodí největší část celosvětové produkce těchto hroznů. Název je odvozený z italského slova nebbia, které znamená mlha. Právě mlhavé podzimy jsou společně s horkými léty typické pro kraj Piemontu a Nebbiolo je odrůda nejlépe adaptovaná na toto počasí.

Broccardo

Rodinné vinařství Broccardo má mladé srdce a současně pevné spojení s minulostí. Filippo, Laura a Federica se rozhodli využít při jeho správě vše, co jim předali jejich rodiče a další 2 generace před nimi – především úctu ke krajině, vášeň pro nikdy nekončící práci na vinici a její přirozené kultivování a nakonec přirozenou vinifikaci, při které je vše zaměřeno na čistotu každého vína, aby byly co nejvíce zachované jeho ovocné charakteristiky. Právě tak si můžete vychutnat typické vlastnosti vín z oblasti Piemont. Jižně a jihozápadně orientované vinice vinařství se prostírají na necelých 3 ha u obcí Monforte d’Alba, Barolo a Novello. Jejich podloží tvoří jíl, tuf, písek a silt a právě střídání těchto vrstev dává výsledným vínům vynikající jemnost, strukturu a eleganci.

Vinař

Broccardo

Hodnocení

Robert Parker – 92/100

Odrůda

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Archivace až do

2038

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Barolo Ravera DOCG 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *