Barbera d’Alba DOC La Martina 2019

374

Aroma je ovocné, s příjemnými květinovými tóny fialek. Chuť je plná a všeobjímající, s lehkou tříslovinou a dobrou strukturou. Doporučuje se k pikantním těstovinám a červenému masu.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 89/100
Gambero Rosso

Skladem

Katalogové číslo: 53-BR-R01-2019 Kategorie:

Barbera

Odrůda Barbera se pěstuje především v Piemontu a Lombardii, kde je dokonce nejrozšířenější odrůdou a z hlediska reputace druhou nejoceňovanější hned za Nebbiolem, ze kterého se vyrábí vyhlášené Barolo a Barbaresco. Má sytou barvu, plné tělo, nízký obsah taninů a vysokou úroveň kyselosti. Její aroma je intenzivní s tóny třešní, ostružin, borůvek a ostružin. Na rozdíl od většinou dlouhověkého Barola jde Barberu pít už jako mladé víno. Lehčí verze se nearchivují, plnější, s vysokým obsahem alkoholu mají archivační potenciál 15-20 let.

Broccardo

Rodinné vinařství Broccardo má mladé srdce a současně pevné spojení s minulostí. Filippo, Laura a Federica se rozhodli využít při jeho správě vše, co jim předali jejich rodiče a další 2 generace před nimi – především úctu ke krajině, vášeň pro nikdy nekončící práci na vinici a její přirozené kultivování a nakonec přirozenou vinifikaci, při které je vše zaměřeno na čistotu každého vína, aby byly co nejvíce zachované jeho ovocné charakteristiky. Právě tak si můžete vychutnat typické vlastnosti vín z oblasti Piemont. Jižně a jihozápadně orientované vinice vinařství se prostírají na necelých 3 ha u obcí Monforte d’Alba, Barolo a Novello. Jejich podloží tvoří jíl, tuf, písek a silt a právě střídání těchto vrstev dává výsledným vínům vynikající jemnost, strukturu a eleganci.

Vinař

Broccardo

Hodnocení

Robert Parker – 89/100

Odrůda

Vinařská oblast

Ročník

Archivace až do

2024

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Barbera d’Alba DOC La Martina 2019“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *