Admiral 2018

1,333

Admiral má více než dvacetiletou tradici. Pöcklovi mu dali i druhé jméno – The Boss (Šéf). To jasně vyjadřuje jeho charakter – například i v porovnání s mladším bratrem “Diplomatem” Rosso e Nero. V protikladu k jeho silnému charakteru je zajímavý lyrický původ jména. To odkazuje na motýla Babočku admirála, který se často vyskytuje na vinicích v Mönchhofu. Původně se Admiral vyráběl jako jednoodrůdové víno, už po mnoho let jde o cuvée na bázi Zweigeltu. V závislosti na ročníku pak s různým procentuálním zastoupením Merlotu a Cabernetu Sauvignon.

Tmavá rubínově granátová barva, neprůhledné jádro, fialové odlesky, jemný meniskus. V aroma jemné kouřové tóny, kořenitost, zralé švestky, tmavé bobulové ovoce, černý rybíz a lékořice, svěží pomerančová kůra. Kompaktní, pevné s dobře integrovanými tříslovinami, tóny zralých třešní srdcovek a tmavého nugátu, minerální, s pevnou strukturou, extraktivní sladkost v dlouhém závěru. Admiral se perfektně hodí k pečenému hovězímu, jehněčímu nebo zvěřině a může být také podáván s tvrdými sýry jako je ementál, bergkäse (gruyère) nebo parmezán.

Nezávislé hodnocení
Falstaff – 97/100

Skladem

Katalogové číslo: 21-PL-R23-2018 Kategorie:

Weingut Pöckl

Rakouský magazín Falstaff ohodnotí ročně téměř deset tisíc vín a sedm tisíc vinařů. Pouze tři rakouští vinaři produkující červená vína jsou oceněni pěti hvězdičkami. Jeden z nich je právě Weingut Pöckl. Není divu, červená vína od Pöckla jsou považována za nejlepší nejenom v Rakousku.

Vinař

Weingut Pöckl

Hodnocení

Falstaff – 97/100

Odrůda

Cuvée (55 % Zweigelt, 20 % Merlot, 20 % Cabernet Sauvignon, 5 % Cabernet Franc)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2041

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Zbytkový cukr

1,2 g/l

Obsah kyseliny

5,9 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Admiral 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *