Admiral 2017

1,407

Admiral má více než dvacetiletou tradici. Pöcklovi mu dali i druhé jméno – The Boss (Šéf). To jasně vyjadřuje jeho charakter – například i v porovnání s mladším bratrem “Diplomatem” Rosso e Nero. V protikladu k jeho silnému charakteru je zajímavý lyrický původ jména. To odkazuje na motýla Babočku admirála, který se často vyskytuje na vinicích v Mönchhofu. Původně se Admiral vyráběl jako jednoodrůdové víno, už po mnoho let jde o cuvée na bázi Zweigeltu. V závislosti na ročníku pak s různým procentuálním zastoupením Merlotu a Cabernetu Sauvignon.

Barva vína je temná, rubínově až granátově rudá s fialovými odlesky, jemný meniskus. V aroma  jemné dřevité tóny, kompot z lesního ovoce, zralé třešně, kandovaná pomerančová kůra a nádech nugátu. V chuti šťavnaté, s extraktivní sladkostí, tóny zralých švestek, tříslovinami, nugátem v závěru a s dobrým archivačním potenciálem. Admiral se perfektně hodí k pečenému hovězímu, jehněčímu nebo zvěřině a může být také podáván s tvrdými sýry jako je ementál, bergkäse (gruyère) nebo parmezán.

Nezávislé hodnocení
Falstaff – 94/100

Jen 5 skladem

Katalogové číslo: 21-PL-R23-2017 Kategorie:

Weingut Pöckl

Rakouský magazín Falstaff ohodnotí ročně téměř deset tisíc vín a sedm tisíc vinařů. Pouze tři rakouští vinaři produkující červená vína jsou oceněni pěti hvězdičkami. Jeden z nich je právě Weingut Pöckl. Není divu, červená vína od Pöckla jsou považována za nejlepší nejenom v Rakousku.

Vinař

Weingut Pöckl

Hodnocení

Falstaff – 94/100

Odrůda

Cuvée (60 % Zweigelt, 20 % Merlot, 20 % Cabernet Sauvignon)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2040

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Zbytkový cukr

1,8 g/l

Obsah kyseliny

5,4 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Admiral 2017“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *