Admiral 2015

1,469

Admiral má více než dvacetiletou tradici. Pöcklovi mu dali i druhé jméno – The Boss (Šéf). To jasně vyjadřuje jeho charakter – například i v porovnání s mladším bratrem “Diplomatem” Rosso e Nero. V protikladu k jeho silnému charakteru je zajímavý lyrický původ jména. To odkazuje na motýla Babočku admirála, který se často vyskytuje na vinicích v Mönchhofu. Původně se Admiral vyráběl jako jednoodrůdové víno, už po mnoho let jde o cuvée na bázi Zweigeltu. V závislosti na ročníku pak s různým procentuálním zastoupením Merlotu a Cabernetu Sauvignon. Ročník 2015 zrál 20 měsíců v nových barikových sudech.

Barva vína je temná, rubínově až granátově rudá s opálovým jádrem, fialovými odlesky a jemným meniskem. V nose ucítíte jemně exotické dřevo, trochu kardamonu, zralé třešně, švestky, kandovanou pomerančovou kůru a příjemné tóny ostružinového konfitu. V chuti je plné, s tóny zralých třešní a dobře strukturovanou kyselinou i mineralitou. Bude trvat několik let než se plně rozvine.

Admiral se perfektně hodí k pečenému hovězímu, jehněčímu nebo zvěřině a může být také podáván s tvrdými sýry jako je emmentaler, bergkäse nebo parmezán.

Nezávislé hodnocení
Falstaff – 95 bodů

Skladem

Katalogové číslo: 21-PL-R23-2015 Kategorie:
Vinař

Weingut Pöckl

Hodnocení

95 bodů (Falstaff – Peter Moser)

Odrůda

Cuvée (55 % Zweigelt, 30 % Merlot, 15 % Cabernet Sauvignon)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Nejlepší k pití

2017-2037

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Zbytkový cukr

1,0 g/l

Obsah kyseliny

5,1 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Admiral 2015“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *