Wehlener Sonnenuhr Riesling Kabinett 2015

684

Wehlen Sonnenuhr je jedním z nejznámějších vinohradů s ryzlinkem na světě. Kamenná, středně jemná, šedá břidlice dává ryzlinku jemnou a svěží kyselinu, kterou dokonale vyvažuje typické broskvové aroma.

Víno nabízí nádhernou ovocnou vůni bílých květů, bílé a žluté broskve, hrušky a melounu. Víno je skvěle vyvážené na patře, šťavnaté ovoce a hravá kyselina si pohraje se smysly. Vyznění vína je prostě nádherné. Doporučené pití 2025-2040.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 91 bodů

Jen 3 skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W59-2015 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

91 bodů (Mosel Fine Wines)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Nejlepší k pití

2025-2040

Obsah alkoholu

8,5 % obj.

Zbytkový cukr

56,0 g/l

Obsah kyseliny

8,7 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Wehlener Sonnenuhr Riesling Kabinett 2015“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *