Viña Alberdi Reserva 2016

537

Intenzivní rubínově červená s třešňově červeným okrajem, čistá a jasná barva. Vyniká svou vysokou aromatickou intenzitou s výraznými vůněmi červeného ovoce (maliny, borůvky, červený rybíz a švestky), které ustupují široké škále balzamikových tónů (vanilka, muškátový oříšek, karamel a lískový oříšek). V ústech vynikne rovnováha a svěžesti s příjemnými tříslovinami a hladký, zaoblený závěr, který vás zve k vychutnání tohoto nádherného vína.

Skladem

Katalogové číslo: 71-RA-R10-2016 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT VÍNO Z RIOJY? NÁKUPNÍ PRŮVODCE RIOJA

La Rioja Alta

La Rioja Alta je jedno z nejvýznamnějších vinařství v oblasti Rioja. Bylo založeno v roce 1890 a dnes hospodaří na 400 ha vinic převážně osázených odrůdou Tempranillo a dále Graciano, Garnacha a Mazuelo. Vrcholným vínem vinařství je Gran Reserva 890, které se umístilo v prestižním žebříčku nejlepších 100 vín světa časopisu Wine Spectator na 4. místě.

Vinice a ročník

100% Tempranillo z vinic Mayorita, El Bardal a El Rebollar v Rodezno a Alto del Rey v oblasti kolem obce Labastida. Tyto vinice se nacházejí v nadmořské výšce 500-600 metrů a vysazené byly před více než 40 lety v křídových půdách. Hrozny vykazovaly výbornou kvalitu díky dobrému počasí po celévegetační období. Během jara mírné, dobře distribuované srážky během růstového cyklu zajistily dobrý vývoj i udržování hroznů v perfektním stavu až do sklizně. Vína z této sklizně vynikají rovnováhou mezi kyselostí a obsahem alkoholu, vysokou intenzitou, aromatickou kvalitou a vynikající zralostí polyfenolovů, což poskytuje potřebné podmínky k výrobě vín vhodných k archivaci. Oficiální hodnocení tohoto ročníku byl velmi dobrý.

Sklizeň a vinifikace

Sklizeň probíhala ručně výběrem každého hrozny už přímo na vinici. Hrozny byly přepravovány do vinařství chlazené v 300kg boxech, aby se zachovala jejich integrita. Po jemném odstopkování a drcení byly dány do nádrží, kde podstoupily alkoholové a jablečno-mléčné kvašení. Víno poté zrálo dva roky v sudech z amerického dubu, které si ve vinařstství sami vyrábí; první rok v novém dubu a druhý rok ve čtyřletých sudech. Byla provedena 4 rackování tradičním způsobem, při svíčkách, od sudu k sudu, pečlivě oddělující víno. Plněno do lahví v září 2019.

Vinař

La Rioja Alta

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2028

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

5,62 g/l

Zbytkový cukr

1,50 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Viña Alberdi Reserva 2016“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *