Torre de Oña Reserva 2015

675

Barva čistá, jasná, středně intenzivní granátově červená se zřetelným růžovým lemem. Intenzivní aroma s tóny tmavého ovoce jako je černý rybíz, ostružiny a švestky, které se snoubí s intenzivním buketem hřebíčku, bílého pepře, lékořice a cedru. V chuti plné, svěží, dobře vyvážené, s výraznými sametovými tříslovinami, což vede k bohaté a dlouhé dochuti. Reserva Torre de Oña opět předvádí typičnost jedinečného terrairu Rioja Alavesa. Ideální k pečeným rybám a masu, eintopfům na víně a k pikantním klobáskám nebo uzeným a zralým sýrům.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 92/100
James Suckling – 94/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-TO-R20-2015 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT VÍNO Z RIOJY? NÁKUPNÍ PRŮVODCE RIOJA

Torre de Oña

Vinařství koupené skupinou La Rioja Alta v roce 1995. Vinice o rozloze 45 ha se nachází v okolí obce Laguardia v oblasti Rioja Alavesa a je na nich vysazená především odrůda  Tempranillo, dále pak v menším množství Mazuelo nebo Garnacha a Viura.

Vinice a hrozny

Tempranillo s malým procentem Mazuelo (5%) z vinic Altos de Valecilla, Calvo, Martelo a Berzal, které obklopují vinařství. Hlinito-vápencové půdy produkují menší hrozny, které dávají koncentrovaný mošt, velmi aromatický a komplexní, typický pro tento terroir.

Jak probíhá vinifikace

Hrozny byly sbírány ručně a přepravovány v chlazených vozech do vinařství, aby nedošlo k jejich poškození. Po ochlazení na 4 ° C a jemném lisování byly hrozny ošetřeny devíti dny v teplotě pod 10 ° C. Toto “studené namáčení” zvýrazní jejich konkrétní vlastnosti. Po alkoholovém kvašení a maceraci trvající 15 dní, bylo 80% vína dáno do nových francouzských a kavkazských dubových sudů, kde prošly jablečno-mléčnou fermentací do konce ledna 2016. Během tohoto zrání probíhaly 2 batonáže týdně. Poté víno zrálo 18 měsíců v nových sudech z francouzského dubu (40%), v použitých francouzských sudech (35%) a nových sudech z kavkazského dubu (25%). Víno bylo třikrát “rekováno” tradiční metodou ze sudu do sudu. Lahvováno bylo v září 2018.

Vinař

Torre de Oña

Hodnocení

Robert Parker – 92/100
James Suckling – 94/100
Proensa -92/100
Guía Peñin – 91/100

Odrůda

Cuvée (95 % Tempranillo, 5% Mazuelo)

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2025

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

5,6 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Torre de Oña Reserva 2015“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *