Scharzhofberger Riesling Kabinett Feinherb 2017

639

V nose jasně patrná vůně divokých bobulí – hlavně borůvek. Dále chladná mineralita a slanost, která je typické pro Scharzhofberger. Zralá kyselina vstupuje do nádherné hry s lichotivou sladkostí. Enormní perzistence zanechává dlouhotrvající napětí v ústech. Skvěle se hodí ke gratinovanému kozímu sýru, scampi (langustýnkám) s citrónovou trávou, lehkým, ovocným kari a dalším asijským jídlům, k sushi s wasabi a sojovou omáčkou. Dobře si rozumí s jídly se zázvorem nebo kokosovým mlékem a opravdová bomba je toto víno párované se svatojakubskými mušlemi.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 90 bodů
The Fine Wine Review – 92 bodů
JamesSuckling.com – 90 bodů

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W54-2017 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

90 bodů (Mosel Fine Wines)
92 bodů (The Fine Wine Review)
90 bodů (JamesSuckling.com)

Odrůda

Země původu

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

10,5 % obj.

Zbytkový cukr

20,4 g/l

Obsah kyseliny

8,2 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Scharzhofberger Riesling Kabinett Feinherb 2017“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *