Scharzhofberger Riesling Kabinett Feinherb 2015 (375 ml)

370

V nose se mísí aroma tmavého lesního ovoce a černého rybízu s nótami spontánní fermentace. V chuti je silná mineralita a slanost, jak je ostatně typické pro vína z legendární vinice Scharzhofberger. Víno je elegantní, atraktivní souhrou štavnaté kyselosti a svůdné sladkosti. Velmi silný, intenzivní a dlouhý závěr. Skvěle se hodí ke gratonovanému kozímu sýru, scampi (langustýnkám) s citronovou trávou, lehkým, ovocným kari. Rozumí si i s asijskou kuchyní, s jejími pálivými, ostrými jídly, s ingrediencemi jako je zázvor nebo kokosové mléko a také se sushi se sojovou omáčkou a wasabi.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 92 bodů
Jancis Robinson – 17++ bodů
Robert Parker’s Wine Advocate – 90 bodů
Restaurant Wine – 4+/5 hvězd

Jen 3 skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W54-2015-03 Kategorie:

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také “krále vín a víno králů”. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

92 bodů (Mosel Fine Wines, Jean Fisch)
17++ bodů (Jancis Robinson)
90 bodů (Robert Parker)
4+/5 hvězd (Restaurant Wine)

Odrůda

Země původu

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Nejlepší k pití

2020-2030

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

10,0 %

Zbytkový cukr

27,7 g/l

Obsah kyseliny

8,2 g/l

Objem

0,375 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Scharzhofberger Riesling Kabinett Feinherb 2015 (375 ml)”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *