Saarfeilser Riesling Spätlese 2015

988

Víno z vinice Saarfeils, která je jednou z nejteplejších lokalit v údolí řeky Saar a je vyjímečná také svým podložím. Dvakrát v historii místního vinařství totiž řeka změnila svůj tok a zanechala naplavený písek a štěrkové sedimenty na původní břidlicovém podloží. Tento mix dává vínům s etiketou Saarfeils jejich jedinečný charakter a typickou lehkost. V nose nejdříve ucítíte bohaté aroma žlutého ovoce, jako jsou například zralé hrušky, dotek přirozené sladkosti a poté přichází dlouhý, přetrvávající závěr. Hodí se k jídlům s jelením masem, ke švestkám baleným do slaniny nebo k vanilkové zmrzlině s pečenými broskvemi.

Jen 2 skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W54-2015 Kategorie:

Od jakého vinaře je toto víno?

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také “krále vín a víno králů”. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Obsah alkoholu

7,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Saarfeilser Riesling Spätlese 2015“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *