Mosel Riesling 2019

321

(Hodnocení: 1)

Živé a lehké víno přináší krásnou, rafinovanou kyselinu a aroma sušených i čerstvých bylinek a koření. Rafinovanou strukturu zase získává díky úrodným aluviálním půdám obklopujícím vinařství St. Urbans-Hof. Toto suché víno je ideální k prvnímu seznámení s víny Nik Weis. Výborně se hodí k pražmě grilované s bylinkami a salátem, k jídlům s telecím masem, například k Vitello Tonnato a těstovinám s mořskými plody.

Skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W02-2019 Kategorie:
POTŘEBUJETE PORADIT? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA VÁM POMŮŽE RYCHLE VYBRAT VÍNO
PODOBNÁ VÍNA: RIESLINGY Z MOSELY

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Populární nákupy

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Nejlepší k pití

Nyní-2024

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,0 %

Objem

0,75 l

1 recenze Mosel Riesling 2019

  1. VinoteriaCz

    Už na první napití je jasné, že se jedná o mimořádné víno. Už mladé je krásně jemné s pikantní kyselinou, jemnými tropickým tóny, skvělé vyvážené.

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *