Mehringer Alte Reben Riesling Trocken 2019

549

Suchý, silný a harmonický Riesling z Mosely. Hrozny pochází z vinic starých více jak 60 let s podložím tvořeným modrou břidlicí. Plný riesling se sofistikovanou krémovitostí. Jeho pikantní bouquet se dobře doplňuje s tóny citrusů, grapefruitu, zralých broskví a jablek golden delicius. Zraje v německých dubových sudech (tzv. Moselfuder), které se na Mosele tradičně používají. Proto se v nose projevuje jemným náznakem kouřové vůně dubového dřeva. Skvěle se hodí k telecímu, drůbeži a mořským plodům stejně jako pastě a rizotům.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 90+/100

Skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W13-2019 Kategorie:
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Odrůda Riesling

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Hodnocení

Robert Parker – 90+/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Archivace až do

2035

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Mehringer Alte Reben Riesling Trocken 2019“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *