Martelo Reserva 2014

919

Intenzivní rubínově červená barva. V nose velmi silné tóny červeného ovoce, malin, třešní a brusinek, kterým jdou naproti ještě kořeněnité nóty vanilky, lékořice, hořké čokolády a hřebíčku. Nádherně svěží a vybalancované  v ústech díky spojení příjemné kyseliny s hedvábnými, hutnými taniny, které vínu dodávají dobrou strukturu a výbornou pitelnost. Dlouhá, dobře vyvážená dochuť, která je příslibem dobrého potenciálu dalšího zrání. Nádherná struktura a elegance dělají z Martelo 2014 dokonalého společníka k jídlu. Hodí se k dušenému a pečenému masu, zvěřině nebo klobáskám.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 94/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-TO-R30-2014 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT VÍNO Z RIOJY? NÁKUPNÍ PRŮVODCE RIOJA

Vinice a hrozny

95% Tempranillo, zbylých 5% připadá na odrůdy Mazuelo, Garnacha a dokonce Viura, které takto dohromady představují vlastní tradiční směs vinařství. Vinař Julio Sáenz vybral pro toto víno hrozny z Martela, Camino de la Iglesia a Las Cuevas. Tyto vinice jsou více než šedesát let staré, rozložené na severozápadních svazích, s dobrou expozicí vůči slunci a větru, tím pádem dosahují dosahující vyvážené zralosti a skvělého stavu.

Jak probíhá vinifikace

Hrozny byly sbírány do nádob po 20 kg a poté byly zchlazeny ve vinařství na 4 ° C. Po třídění a jemném lisování následovalo ještě ošetření chladem (teplota pod 10 ° C) po dobu devíti dnů. Toto “studené namáčení” zdůrazní jejich konkrétní vlastnosti. Po alkoholovém kvašení prošlo víno ještě jablečno-mléčnou fermentací v nových dubových sudech po dobu 96 dní s batonáží prováděnou jednou týdně. Dalších 24 měsíců zrálo v dubový sudech (80% amerických dubových sudech a 20% francouzských dubových sudech). Víno bylo čtyřikrát “rekováno” tradiční metodou ze sudu do sudu a plněno do lahví v červenci 2017.

Vinař

Torre de Oña

Hodnocení

Robert Parker – 94/100

Odrůda

Cuvée (Tempranillo, Mazuelo, Garnacha a Viura)

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2029

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

5,7 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Martelo Reserva 2014“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *