Kasel Nies’chen Riesling Spätlese 2016

677

Jiskrný projev na jazyku s bohatou mineralitou, hloubkou a zábavnou hrou sladkosti a kyseliny. V nose ucítíte aroma kandovaného ovoce (rybíz, jablka, jahody). Elegantní víno s pikantním živým závěrem. Hodí se k jídlům z hub, těstovinám v jemných omáčkách, drůbeži, zvěřině, asijským jídlům z woku nebo rizotům.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 94 bodů
Best of Riesling – 90 bodů
Jancis Robinson – 16 bodů

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W62-2016 Kategorie:

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

94 bodů (Mosel Fine Wines, David Rayer)
90 bodů (Best of Riesling)
16 bodů (Jancis Robinson)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2046

Obsah alkoholu

7,5 %

Zbytkový cukr

74,8 g/l

Obsah kyseliny

8,4 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kasel Nies’chen Riesling Spätlese 2016”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *