Kasel Kehrnagel Riesling Kabinett Feinherb 2016

615

Komplexní bouquet, ve kterém zaznívají ovocné tóny granátového jablka, černého a červeného rybízu, rebarbory a také nóty křemene a vlhké břidlice. Při prvním doušku jiskří na jazyku, přítomná je i pikantní mineralita. Elegantní, ovocná sladkost a rafinovaná kyselinka propůjčují tomuto vínu svěžest a živost. Má čistou dochuť, která si říká o další napití.

K párování se hodí všechna jídla s ovocnou složkou, například terina z králíka s foie gras a meruňkovým chutney, ideální je salát se sušenou šunkou a glazovanou hruškou, ale klidně také s obřími garnáty, sushi a lehká curry společně s tímto vínem poskytnou absolutní požitek!

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 90 bodů

Jen 3 skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W51-2016 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

90 bodů (Mosel Fine Wines, David Rayer)

Odrůda

Země původu

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

10,0 % obj.

Zbytkový cukr

22,7 g/l

Obsah kyseliny

7,1 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Kasel Kehrnagel Riesling Kabinett Feinherb 2016“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *