Kasel Kehrnagel Riesling Kabinett Feinherb 2015

495

4.00 out of 5 based on 1 customer rating
(Hodnocení: 1)

Víno pochází z vinohradu Kaseler Kehrnagel, který je jedním z nejlepších míst v podoblasti Ruwer díky břidlicovému podloží, místním povětrnostním vlivům a založením v hluboké půdě. Vína se vyznačují vysokým podílem břidlicové minerálnosti a to zejména v suchých letech díky hluboké, těžké břidlici s vysokou vodní kapacitou, kdy jsou produkovány  mimořádně šťavnaté a plné ryzlinky.

Víno má komplexní vůni s výrazným ovocným aroma – ucítíte ananas, angrešt, hrušky a sladkou lesní bylinu svízel vonná.
Chuť je šťavnatá, s plným projevem na jazyku, kdy se připojují další chutě – meruňka , bílé broskve a čínská hvězdice (karambola). Obrovský pocit v ústech s extraktivní hrou sladkosti a kyselosti a nekonečným závěrem!

K párování se hodí všechna jídla s ovocnou složkou, například terina z králíka s foie gras a meruňkovým chutney, ideální je salát se sušenou šunkou a glazovanou hruškou, ale klidně také s obřími garnáty, sushi a lehkým curry poskytne absolutní požitek!

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 91+ bodů

Skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

91+ bodů (Mosel Fine Wines)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Nejlepší k pití

2018-2025+

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

10,5 %

Zbytkový cukr

22,7 g/l

Obsah kyseliny

7,9 g/l

Objem

0,75 l

1 recenze Kasel Kehrnagel Riesling Kabinett Feinherb 2015

  1. vinclub.cz

    Výborný plný šťavnatý ryzlink. Typický charakter údolí Ruwer. Těžko něco vytknout.
    Hodnocení 91/100

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *