Josephshöfer GG Riesling 2016

1,316

Víno s přezdívkou Der Tiefgründige (Hluboký) je typické svou bujnou, opulentní formou. Zářivá vůně pomerančového květu, jasmínu, vanilky, čerstvých fíků a broskví. Stejně jako u ovocného koktejlu se u něj objevují stále nové tóny. V ústech přímo exploze chuti – okouzlující ovoce se snoubí s minerální elegancí. Velmi dlouhý závěr. Jeho komplexnost v sobě nese příslib dlouhověkosti. Toto víno má velkou budoucnost.

Otevřete ho asi hodinku před podáváním. Dobře si rozumí s gratinovanými mušlemi svatého Jakuba, lososovým filetem s koprovo-rieslingovou pěnou, rybí terinou, scampi (langustýnkovým) špízům s citrónovou trávou, carpacciu z tuňáka, lehkým salátům, gratinovanému chřestu, pošírovanému telecímu a vydatným paštikám.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 91+ bodů
The Fine Wine Review – 91+ bodů
Concours Européen des Vins de la Moselle Metz – Silber

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W46-2016 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

91+ bodů (Mosel Fine Wines – Jean Fisch/David Rayer)
91+ bodů (The Fine Wine Review – Claude Kolm)
Silber (Concours Européen des Vins de la Moselle Metz)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,0 % obj.

Zbytkový cukr

5,9 g/l

Obsah kyseliny

7,0 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Josephshöfer GG Riesling 2016“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *