Josephshöfer GG Riesling 2015

1,321

Riesling, kterému v Kesselstattu dali přezdívku Der Tiefgründige, Hluboký. Jeho vůně je typická pro Josephshöfer – hruška, bílé broskve, mirabelky s liči dodávají nádech exotiky. také na jazyku zůstává autentické – expresivní, s plným tělem, vyváženou sladkostí i kyselinou a po celou dobu silně ovocným aroma, které je ještě zvýrazněné v dlouhém závěru. Výsledek: velké, opulentní víno. Otevřená asi hodinu před pitím se dobře hodí ke gratinované zelenině, grilované rybě, pečeným rozmarýnovým bramborám, dušenému telecímu, hovězímu nebo drůbeži s jemnými omáčkami, masovým koláčům, mořským plodům s výraznými omáčkami a k jídlům inspirovaných asijskou kuchyní.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 90+ bodů
Wine Enthusiast – 93 bodů
Tasted 100% Blind, Andreas Larsson – 94 bodů
Wine & Spirits – 92 bodů, Best Buy!
Restaurant Wine – 4+/5 hvězd
HuonHook.com – 93 bodů

Jen 6 skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W46-2015 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

90+ bodů (Mosel Fine Wines)
93 bodů (Wine Enthusiast)
94 bodů (Tasted 100% Blind, Andreas Larsson)
92 bodů, Best Buy! (Wine & Spirits)
4+/5 hvězd (Restaurant Wine)
93 bodů (HuonHook.com)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,5 % obj.

Zbytkový cukr

7,0 g/l

Obsah kyseliny

6,2 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Josephshöfer GG Riesling 2015“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *