I Castagni Bolgheri Superiore DOC 2013

2,717

Supertoskánská vína patří k těm nejlépe oceňovaným červeným vínům na světě a I Castagni Bolgheri Superiore je skvěle reprezentuje. Víno je vyrobené respektovaným toskánským vinařem Michelem Sattou, pochází z malé vinice I Castagni obhospodařované tradičním způsobem bez použití herbicidů. Víno má skvělé hodnocení a archivační potenciál 20 let ho předurčuje jako investiční víno.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 92/100

Skladem

Katalogové číslo: 51-ST-R05-2013 Kategorie:

Michelle Satta

Michele Satta je respektovaný vinař z Bolgheri, který se vypracoval z nuly na vinaře známého po celém světě. Stál u zrodu supertoskánských vín, dnes vyrábí 150 tisíc lahví vína ročně, převážně červeného. Sattovo víno Piastraia bylo poprvé vyrobeno v roce 1981 a je stejným pojmem jako další slavní supertoskánci Sassicaia, Tignanello a Ornellaia. Michele Satta má skvělá vína z mezinárodních odrůd, nicméně zůstává také milovníkem Sangiovese.

Supertoskánská vína

Termín supertoskánská vína (Super Tuscan) byl zavedený v sedmdesátých letech toskánskými vinaři, kteří nechtěli být svázaní pravidly pro výrobu Chianti. Většina supertoskánských vín dnes používá apelaci IGT Toscana, která dává při výrobě vína vinařům volnost a flexibilitu. Většinou se používají pro výrobu kupáží mezinárodní modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, ale také lokální Sangiovese. Typickým znakem supertoskánských je naopak téměř bez výjimky jejich vysoká cena. Více si o nich můžete přečíst v článku o supertoskánských vínech.

Vinař

Michele Satta

Hodnocení

Robert Parker – 92/100

Odrůda

Cuvée (Cabernet Sauvignon, Syrah, Teroldego)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Archivace až do

2033

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „I Castagni Bolgheri Superiore DOC 2013“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *