Goldtröpfchen Auslese Grosse Lage Fruchtige 2015 (375 ml)

847

Víno má elegantní a jemnou strukturu s hlubokým a komplexním aroma. Na patře zanechává čistý projev mučenky, manga a anýzu v intenzivním, dlouhém a šťavnatém závěru. Luxusní etiketa podtrhuje charakter vína a předurčuje ho jako skvělý dárek. Vynikající potenciál dalšího zrání.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 92/100

Jen 2 skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W61-2015-03 Kategorie:
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Archivace až do

2045

Hodnocení

Mosel Fine Wines – 92/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Obsah alkoholu

9,0 % obj.

Zbytkový cukr

125 g/l

Obsah kyseliny

9,4 g/l

Objem

0,375 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Goldtröpfchen Auslese Grosse Lage Fruchtige 2015 (375 ml)“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *