Dárkový set Martelo 2014

5,514

Rioja Reserva vyrobené v charakteristickém stylu Bordeaux, elegantní etiketa podtrhuje luxusní charakter vína, každá láhev je zabalená v hedvábném papíru s vytištěným logem, vše v dřevěné bedýnce s logem, dokonale chráněné proti poškození. Víno má skvělé nezávislé hodnocení a velký potenciál dalšího zrání, díky kterému se jeho cena bude každý rok zvyšovat.

Obsah dárkového balení: 6 láhví Martelo Reserva 2014

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT VÍNO Z RIOJY? NÁKUPNÍ PRŮVODCE RIOJA

Vinice a hrozny

95% Tempranillo, zbylých 5% připadá na odrůdy Mazuelo, Garnacha a dokonce Viura, které takto dohromady představují vlastní tradiční směs vinařství. Vinař Julio Sáenz vybral pro toto víno hrozny z Martela, Camino de la Iglesia a Las Cuevas. Tyto vinice jsou více než šedesát let staré, rozložené na severozápadních svazích, s dobrou expozicí vůči slunci a větru, tím pádem dosahují dosahující vyvážené zralosti a skvělého stavu.

Jak probíhá vinifikace

Hrozny byly sbírány do nádob po 20 kg a poté byly zchlazeny ve vinařství na 4 ° C. Po třídění a jemném lisování následovalo ještě ošetření chladem (teplota pod 10 ° C) po dobu devíti dnů. Toto “studené namáčení” zdůrazní jejich konkrétní vlastnosti. Po alkoholovém kvašení prošlo víno ještě jablečno-mléčnou fermentací v nových dubových sudech po dobu 96 dní s batonáží prováděnou jednou týdně. Dalších 24 měsíců zrálo v dubový sudech (80% amerických dubových sudech a 20% francouzských dubových sudech). Víno bylo čtyřikrát “rekováno” tradiční metodou ze sudu do sudu a plněno do lahví v červenci 2017.

Populární nákupy

Vinař

Torre de Oña

Hodnocení

Robert Parker – 94/100

Vinařská oblast

Ročník

Archivace až do

2029

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Dárkový set Martelo 2014“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *