Finca Nueva Crianza 2018

353

Jasná třešňově červená barva. Výrazné aroma zralého červeného ovoce a rybízu. V chuti čisté, komplexní a elegantní. Svěží a dobře vyvážené s živou kyselinou, krásně začleněnými tříslovinami a příjemným závěrem. Víno zrálo 12 měsíců v dubových sudech.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 91/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-FN-R11-2018 Kategorie:

Finca Nueva

Vinařství Finca Nueva si předsevzalo nesnadný úkol. Vyrábět vysoce kvalitní vína za přístupnou cenu a současně tím nabídnout i trochu jiný obraz vín z Riojy. Výsledkem jsou vína se skvělým poměrem kvality a ceny, přístupná i začínajícím milovníkům vín, ideální pro (skoro) každodenní pití.

Vinifikace

Hrozny jsou odstopkovány a ponechány nerozdrcené v nerezových tancích po dobu 6 dní k studené fermentaci při teplotě 5°C. Vlastní fermentace probíhá po dobu dalších 10 dnů při kontrolované teplotě 28°C a každý den bylo víno třikrát přečerpáno. Následuje macerace na slupkách po dobu 16 dní, víno je potom stlačeno a zpátky rackováno do nerezových tanků k malolaktické fermentaci. Zrání probíhá 12 měsíců v dubových sudech (50 % francouzský dub, 50 % americký dub) a rackováno je víno každé 4 měsíce. Do lahví se plnilo bez filtrace a jakéhokoliv čištění.

Ročník 2018

Zima 2017/18 byla bohatá na srážky, dešťové i sněhové, což vytvořilo dobrou zásobu vody pro révu. Rašení pupenů přišlo po studené zimě až ve třetím dubnovém týdnu následované velkým vegetačním růstem. Kvetení na konci června bylo menší než obvykle, následované výjimečně deštivým a teplým červencem. Hrozny začaly dozrávat na konci srpna. Dostatečné srážky v září a říjnové studené noci zajistily správnou fenolickou a aromatickou zralost. Sklízet se začalo 15. října a hrozny byly v téměř dokonalé kondici.

Vinař

Finca Nueva

Hodnocení

Robert Parker – 91/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2025

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Finca Nueva Crianza 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *